Yurt Dışı Yaz Okulları


Birçok anne ve baba, çocuklarının yaz tatillerini daha üretken ve dolu dolu geçirmesini ister. Bunun için bütçesi doğrultusunda çeşitli alternatifleri değerlendirir ve tatilde çocuğunun en az bir alanda kendini geliştirmesini amaçlar. Bu alternatifler arasında özellikle yurt dışı yaz okulları, birçok seçeneği geride bırakarak ön plana çıkmaktadır. Seçilecek olan tarih aralığına göre ve farklı süreler için planlaması yapılmış çok çeşitli yurt dışı yaz okulu programları bulunmaktadır.

3-18 yaş aralığında çeşitli eğitim seçenekleri sunan yurt dışı yaz okulları, dil eğitiminin yanında çeşitli aktiviteleri de paketlerine dahil etmektedir. Böylece yurt dışı yaz okulları, öğrenciye kazandıracağı dil becerisinin yanında sağladığı aktivite seçenekleri ile öğrencinin bulunduğu ülke ve şehri de yakından tanımasını sağlamaktadır.

Program ve okul seçeneğine göre öğrencinin özellikle istediği spor dallarında da (futbol, tenis, binicilik, yüzme...) kendini geliştirebilmesi yurt dışı yaz okulları ile mümkün olabilmektedir. Kampüs içerisinde konaklama imkanı sunan yaz okul programları olmakla birlikte aile yanı konaklama seçeneği sunan yurt dışı yaz okulları da mevcuttur. Aynı zamanda her okul için kardeş indirimi bulunmaktadır.

Yukarıda bahsetmiş olduğum yurt dışı yaz okulları ile ilgili olarak, sizin yada çocuğunuzun iyi bir dil becerisi kazanacağı doğru okulun belirlenmesi, okulların aktivite seçeneklerinin neler olduğu, vize için yapılması gerekenler ve diğer merak ettiğiniz konularda çekinmeden ulaşabilirsiniz.Alternatifler arasından doğru seçeneğe birlikte karar verebiliriz.