DANIŞMANLIK SÜRECİ

İngiltere, İrlanda, İtalya, Polonya, Hollanda, Avustralya, Kanada, Çin ve Amerika’da eğitim düşünen öğrencilerimiz için danışmanlık ve yerleştirme hizmetimiz bulunmaktadır.

Öğrenciler ile tanıştığımız andan itibaren yetenek haritalarına göre bölüm, ülke, okul tercihlerinin belirlenmesi ve yıl içindeki tüm okul yazışmalarının yapılması, başvurular için gerekli evrakların ve okulların istemiş olduğu kabul yazılarının hazırlanması, konaklama, oryantasyon ve vize danışmanlığı hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz okullara yerleştikten sonra yıl içinde de kendilerine ihtiyaç duydukları konularda ve derslerde destek verilmektedir.

  • Tanışma ve Hedeflerin Belirlenmesi

  • Akademik Sürecin Planlanması

  • Başvuru Aşaması

  • Burs Başvurularında Danışmanlık Hizmeti

  • Vize ve Konaklama Desteği

  • Yerleştirme ve Akademik Yıl Boyunca Destek

  • Acil Durumlarda Destek

İNGİLTERE DEVLET OKULLARI VE ÖZEL OKULLAR DANIŞMANLIĞI

Çalışma vizesi ya da Ankara Antlaşması ile İngiltere’ye giden ailelerin çocuklarının İngiltere devlet okullarında ücretsiz eğitim alma hakkı bulunmaktadır. Devlet okullarına kayıt olurken dikkat edilmesi gereken kriterlerden en önemlisi; okulun son 5-10 yıl içinde denetim sonrası almış olduğu raporlardır. Bu raporlarda; oğlunuz/kızınızın gideceği okulun offsted raporlarından almış olduğu puan, okulun ders bitiminde uluslararası öğrencilere sunduğu ek dersler, uluslararası öğrenci oranı gibi kriterler bulunmaktadır. Devlet okullarına yapılacak kayıtlar belirli bir tarihe kadar evinizin kayıtlı olduğu belediyeye yapılmaktadır. Bu aşamada evinizi tutacağınız bölge, gideceğiniz okulu belirlemektedir. Tüm bu kriter ve koşullar değerlendirilerek İngiltere’ye yerleşmek isteyen aileler için devlet okulu danışmanlığı yapılmaktadır.

Aynı zamanda İngiltere’de yaşarken kayıt olabileceğiniz, yatılı olarak çocuklarınızı yerleştirebileceğimiz güvenli ve akademik başarısı çok yüksek özel okullarda bulunmaktadır. Öğrencilerin yetenek ve kariyer haritasına göre uygun olan okulu ve alacağı ders seçimini yapmak, devamında başarılı olabileceği ortaokul ya da liseyi seçmek de önem taşımaktadır.