YURT DIŞI LİSE EĞİTİMİ


Geleceğe yönelik hedeflerin belirlenmesinde yaşama farklı deneyimler katmanın önemi yadsınamaz. Bu nedenle yurtdışında lise eğitimi almak, erken yaşlarda bu deneyimi elde etmek açısından önemli bir adım olacaktır. Lise eğitimini yurtdışında tamamlamak hayallerinizi ulaşılabilir yapacaktır.

Liseyi yurtdışında okumak aynı zamanda yabancı dil gelişimini erken yaşlarda tamamlamanızı, farklı kültürleri tanıyarak yaşamda farklı alternatiflerin olduğunu fark etmenizi ve böylece planlarınızı daha doğru bir biçimde oluşturmanızı sağlayacaktır.Üniversitede okuyacağınız bölümü kesin olarak kararlaştırmışsanız, okuyacağınız bölüm için doğru ülkeyi seçme şansına da bu sayede sahip olabilirsiniz.

Yurtdışı lise eğitimi fiyatları, gidilecek ülkeye, seçilecek okul ve seviyeye, okulun sunduğu olanaklara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Bu noktada belirtmek gerekir ki Avrupa Pasaportuna sahip öğrenciler ücret konusunda daha avantajlı fiyatlardan faydalanabilmektedir. Örneğin Avrupa birliği pasaportuna sahip bir öğrenci, İngiltere devlet okullarında yurtdışı lise eğitimini, konaklama ücreti de dahil olmak üzere yıllık yaklaşık 8000 GBP ücret karşılığında alabilmektedir. Bu pasaporta sahip olmayan öğrencilerinde bu okullarda eğitim alma şansı bulunmakla beraber ödeyecekleri rakam daha fazla olacaktır.

Hangi ülkede lise okuyacağınızı, bu eğitim için ayırdığınız bütçe, hangi ülkede yaşamayı istediğiniz ve üniversitede okumayı düşündüğünüz bölüm gibi kararlarınız etkileyecektir. Okumak istenen bölüme göre ülke seçimi bu noktada mantıklı olacaktır. Eğer bölüm kararınızı henüz vermediyseniz uzman psikologlar ile yapılan kariyer ve yetenek testi ile sonuca çok daha hızlı ulaşabiliriz.

Yurtdışında lise eğitimi burslarına bakıldığında maalesef çok fazla alternatif bulunmamaktadır. Akademik başarıya göre 50% ye varan kısmi burs alma imkanları kabul olunan okullar tarafından verilebilmektedir.

İngiltere, İrlanda, USA ve Kanada gibi popüler ülkelerin dışında Avustralya, İsveç, Fransa, Danimarka, Finlandiya, Almanya, İtalya, Yeni Zelanda, İspanya, Norveç, Arjantin, Şili gibi ülkelerin liseleri için de danışmanlık hizmetim bulunmaktadır.

Okul seçenekleri, burs imkanları, lise giriş sınavları ve mülakat içerikleri gibi detaylar için whatsapp, e-mail, telefon ya da skype kanallarından benimle irtibata geçebilirsiniz. Bu şekilde sizin için en doğrusuna birlikte karar verebiliriz.